چهارشنبه 26 فروردین‌ماه سال 1388 ساعت 08:35 ب.ظ

یک دوچرخه سوار رودانی با هدف معرفی توانمندی های گردشگری ایران علی الخصوص منطقه خلیج فارس پس از هفت ماه سفر به 7 کشور آسیایی به استان هرمزگان بازگشت.

محمد امیری در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایسنا گفت: سفر خود را از نیمه دوم مرداد ماه با سفر به افغانستان آغاز و پس از عبور از کشور های تاجیکستان، هندوستان، بنگلادش، تایلند، مالزی، اندونزی به بندرعباس بازگشتم.

وی از ساخت مستند این سفر خبر داد و افزود: با چند رایزن فرهنگی و دانشجوی ایرانی مقیم خارج پیرامون چگونگی شناخت سایر ملل نسبت به توانمندی های گردشگری ایران و خلیج فارس مصاحبه شده است.

امیری مسافت پیموده شده تا مالزی را 7 هزار کیلومتر به همراه تیم مستند ساز و 3 هزار کیلومتر به صورت انفرادی تا کشور اندونزی عنوان کرد.

وی پیمودن 8900 کیلومتر دور کرانه های دریای خزر با هدف کسب اطلاعات مردم شناسی و مشترکات فرهنگی منطقه دریای خزر را از مهمترین برنامه های آینده خود ذکر کرد و اضافه کرد: از این سفر فیلمی تهیه می شود که به صورت مستند داستانی است و به احتمال زیاد از طریق یکی از شبکه های صدا و سیما به صورت سریال پخش می شود.

امیری دور اروپا، آمریکا و آفریقا به مدت یکسال را از اهداف قابل دسترس خود مطرح کرد و سفر به تمامی قاره ها و به خصوص سفر به 7 کشور آسیایی را برای معرفی بندرعباس به عنوان میزبان سایکل توریست ها در سال 2010 عنوان کرد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: اخذ  credit cardو نبود امنیت از مشکلات سفر بود و به سرقت رفتن وسایل در کوالالامپور ، حمله به گروه مستند ساز و مدیر تیم (خانم مریم کرم دوست) که منجر به سرقت دوربین و 4 حلقه فیلم پرشده شد و مصدومیت خودم در بنگلادش به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و آشامیدن آب آلوده از حوادث این سفر بود که مرا در رسیدن به هدفم هیچگاه نا امید نساخت