شنبه 23 خرداد‌ماه سال 1388 ساعت 12:29 ق.ظ

 

 

 

 

حماسه ساز ملبورن جایگاه فرهنگ را در فوتبال ایران تنها در شعار و تبلیغات عنوان کرد و افزود: شهرداری بندرعباس چوب یارگیری اول فصل خود را می خورد

خداداد عزیزی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، شرایط تیم ملی ایران را بسیار حساس و تعیین کننده ارزیابی کرد و افزود: ما نیاز به یک معجزه داریم تا بتوانیم بر هر سه تیم کره شمالی، امارات و کره جنوبی به برتری برسیم و این کار مشکلی است که نیاز به همت و تلاش جدی بازیکنان دارد.

وی موفقیت افشین قطبی در تیم ملی ایران را غیرقابل پیش بینی قلمداد کرد و اظهار کرد: قظبی در این فرصت کوتاه نمی تواند معجزه کند و به نظرم او با دایی در این شرایط تفاوتی ندارد و تنها دلیل برکناری دایی به نظر من فشار مردم و عدم رابطه مطلوب با رسانه ها بود که با برکناری دایی فدراسیون خواست جو متشنج ایجاد شده را آرام کند وگرنه باید به دایی شانس بیشتری داده می شد تا تمام قابلیت های خود را به همگان نشان دهد.

عزیزی در خصوص برکناری مایلی کهن از سرمربیگری تیم ملی گفت: به عقیده بنده ارائه آن بیانیه حق مایلی کهن بوده است چون ما نمی توانیم وضعیت او را در آن لحظه و آن شرایطی که بر وی حکمفرما شد را حس کنیم و شاید اگر به هر کس 50 هزار نفر تماشاگر ناسزا می گفتند همان کار مایلی کهن را می کرد.

بازیکن سابق تیم ملی ایران در خصوص آخرین وضعیت تیم استقلال اهواز تصریح کرد: ما مدتی است شروع به یارگیری کرده ایم ونباید مهمترین موقع سال فوتبال که همان فصل نقل و انتقالات است را از دست بدهیم که بعدها افسوس این موقعیت از دست رفته را بخوریم.

وی در ادامه از آغاز دور جدید تمرینات تیم استقلال اهواز در روز شنبه خبر داد و افزود: تفاوت فوتبال خوزستان با خراسان در این است که خوزستان خطه فوتبال خیز کشور است و مانند گرمای این استان،حرارت فوتبال بالاست.

حماسه ساز ملبورن که به دعوترئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس برای تماشای بازی این تیم با گل گهر سیرجان در بندرعباس به سر می برد، در خصوص شرایط حاکم بر این مسابقه گفت: شهرداری بندرعباس توانایی پیروزی بر حریف را دارا بود که با کم تجربگی و عدم استفاده از تاکتیک مناسب این موقعیت طلایی را از دست داد تا همه چیز را به روز آخر موکول کند.

وی شرایط امروز فوتبال در جهان را سخت توصیف کرد و اضافه کرد: شهرداری بندرعباس برای دفاع از گل های زده خود تدبیری نداشت و دلیل تعویض برد با تساوی در بازی امروز استرس و تحت فشار قرار داشتن بازیکنان این تیم برای سقوط نکردن به لیگ یک عنوان کرد.

عزیزی ادامه داد: به نظر من شهرداری چوب یارگیری ابتدای فصل خود را می خورد و در سه سال گذشته دلیل درخشش این تیم یارگیری عالی آن ها بود.

 وی سخن گفت و اظهار کرد: 6 ماه از محرومیت من در تاریخ 18 خرداد به پایام می رسد و فدراسیون اعلام کرده پس از اتمام این 6 ماه، مابقی مدت محرومیت را می بخشد و من می توانم بر روی نیمکت بنشینم.