چهارشنبه 16 دی‌ماه سال 1388 ساعت 11:03 ب.ظ

باید دست دلال ها را از فوتبال هرمزگان کوتاه کرد

داوری ها در لیگ دسته یک به شدت ضعیف است  

سرمربی شهرداری بندرعباس گفت: من آدم کوچکی در فوتبال نیستم که بخواهم به این زودی استعفا دهم و به عنوان یک فرد ترسو تیم شهرداری را رها کنم.

عباس سرخاب  افزود: من سالیان زیادی در فوتبال ایران و هرمزگان زحمت کشیدم و این جایگاه فعلی را با تلاش بدست آوردم و هرگز نمی خواهم با کاری بچگانه آن را از دست دهم.

وی ادامه داد: مگر تیم شهرداری تا این جای لیگ دسته اول چه نتایجی گرفته که عده ای با جوسازی سعی در برهم زدن شرایط روحی تیم دارند؟ آیا توقع صعود به لیگ برتر با این از تیم شهرداری منطقی است ؟ آیا با برکناری من استان هرمزگان داری سهمیه در لیگ برتر می شود؟

سرمربی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: تیم شهرداری در یک ماه مانده به آغاز فصل با یک میلیارد بدهی روبه رو بود و تکلیف مدیریت و تشکیل یا انحلال آن مشخص نبود و  با حمایت شخص شهردار و شورای شهر این تیم از انحلال نجات و در دو هفته مانده به آغاز فصل هدایت تیم به من سپرده شد. در دو هفته مانده به آغاز فصل بازیکنان مطرح جذب شده و از طرف دیگر تیم شهرداری هم وضعیت مالی مناسبی نداشت تا بتواند بازیکنان مطرح را جذب نماید و به ناچار با عده ای بازیکن با تجربه و عده ای حوان و بومی تیم بسته شد و راهی لیگ دسته یک شد.

سرخاب با رضایت از نتایج گرفته شده تا این جای فصل، اضافه کرد: متأسفانه آن روی بد سکه به ما رو کرد و پس از پیروزی برابر صنعت نفت با مصدومیت دو بازیکن کلیدی خود صمد اکبری و حسین حجازی پور مواجه شدیم و تیم ما را دچار مشکل کرد زیرا در خط حمله به شدت با کنبود بازیکن مواجه ایم. همین عوامل باعث شد قدری تیم از قدرتش کاسته و از لحاظ روحی پایین بیاید که خوشبختانه با اتمام مصدومیت بازیکنان و صحبت های انجام شده با بازیکنان تیم قطعأ از بحران خارج می شود.

وی تصریح کرد: تا زمانی که کل ورزشگاه تختی با من مخالفت نکنند و از عملکرد من راضی نباشند دلیلی بر کناره گیری از تیم ندارم و متأسفانه عده ای دلال با حمایت از عده ای اندک از کسانی که به دنبال منافع شخصی هستند با سر دادن شعارهایی علیه تیم سعی در برهم زدن جو و نابودی تیم شهرداری دارند همان کاری که در ابتدای فصل قصد آن را داشتند اما موفق نشدند.

سرمربی شهرداری بندرعباس در همین خصوص اضافه کرد:در فوتبال هرمزگان دو سالی است که دلال ها قصد ورود به آن و نابودی آن را دارند که باید زودتر به این موضوع رسیدگی شود تا جلوی پرپر شدن جوانان فوتبالیست بومی و فوتبال هرمزگان در جلوی چشمانمان را بگیریم.

سرخاب با بیان اینکه نمی توان تمامی مسائل پشت پرده را عنوان کرد، افزود: اگر عنوان شد یک دردسر دارد اگر هم نگویم تمامی انگشت های اتهام به سوی من می رود، اما در حال حاضر زمان بازگو کردن این مسائل نیست زیرا تیم لطمه خواهد خورد.

وی با بیان اینکه هنوز در استان هرمزگان شرایط حضور تیمی در لیگ برتر مهیا نیست، اظهار کد: بندرعباس هنوز یک ورزشگاه استاندارد لیگ برتر ندارد، هنوز شرایط و امکنات تیم لیگ برتی را ندارد، هنوز فرهنگ ورود به لیگ برتر را ندارد، چگونه است که آقایان دم از صعود به لیگ برتر و حضور در آن را می دهند؟ آیا می خواهند با صعود به لیگ برتر و سقوط مفتضحانه فوتبال هرمزگان را نابود کنند؟ آیا نباید ابتدا بستر حضور تیمی از هرمزگان در لیگ برتر فراهم سپس ادعای این موضوع را کنیم؟

سرمربی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه در تیم آلومینیوم هرمزگان با برنامه ای سه ساله موفق شد تیم را از دسته سوم به لیگ دسته یک بیاورد، خاطرنشان کرد: من در آن تیم بسیار زحمت کشیدم و به آلومینیوم عزت و اعتبار دادم و در پایان با حکم برکناری نتیجه زحمت خود را دیدم. اکنون آلومینیوم به واسطه سال های گذشته اش نتیجه می گیرد و اگر شهرداری هم مثل آلومینیوم برنامه ریزی می شد اکنون در صدر جدول بود.

وی ادامه داد: من از شهرداری بندرعباس یک تیم مدعی خواهم ساخت و به طور حتم در این فصل جزو 4 تیم بالای جدول هستیم و تمامی تلاش خود را خواهم کرد در برنامه ای سه ساله این تیم را به لیگ برتر بیاورم که نیازمند حمایت مسوولان و هواداران واقعی هرمزگانی است و در حال حاضر با تیم دوم جدول 5 امتیاز فاصله داریم که این فاصله امتیازی را جبران خواهیم کرد.

سرخاب پیرامون بازی با تیم ملوان بندرانزلی بیان کرد: این بازی صرفأ تدارکاتی و برای فرصت دادن به بازیکنان ذخیره باری شناختشان بود و به آن هدفی که دنبال می کردیم، دست یافتیم و در بازی های دوستانه امتیازی رد و بدل نمی شود که عده ای از شکست در این بازی گلایه می کنند.

سرمربی شهرداری بندرعباس داوری های این فصل از بازی لیگ دسته یک را به شدت ضعیف دانست و افزود: در بازی با پیام مشهد، شهردرای تبریز، کاوه تهران و بخصوص تربیت یزد داوری به شدت به ضرر تیم ما بود و در یزد که داور با سوت های اشتباه و مغرضانه خود بازی برنده ما را به تساوی تبدیل کرد و قصد داریم با تهیه ی فیلمی  و ارسال به فدراسیون به طور جدی این موضوع را پیگیری کنیم تا به این اندازه در حق تیم شهرداری اجحاف نشود.